Variabilita

Pri projektovaní ecocube a noorlys sme zohľadnili viacero požiadaviek klientov – preto si dnes môžete vybrať z viacerých typov domov a riešení pôdorysov. Môžete si vybrať tú alternatívu, ktorá najviac zodpovedá Vašim predstavám, požiadavkám a potrebám. Individuálna úprava napr. dizajnu fasády alebo vnútorných povrchov dodá Vášmu domovu osobitý výraz.

Dispozície

Vybavenosť

Späťpasivny_dom.html
DalšíECOCUBE.html
ECOCUBE.html
pasivny_dom.html

Energeticky pasívny štandard

Pasívne domy ecocube a noorlys môžu stáť kdekoľvek na Slovensku - s dostatkom slnečných ziskov z juhu a splnenými kritériami pre pasívne domy (stanovenými Passivhaus Institut-om v Darmstadte) budú vítaným ekonomickým prínosom pre každú rodinu. V cene projektu je aj individuálny prepočet technických parametrov podľa výpočtového programu PHPP (viac o pasívnom štandarde: www.iepd.sk). Konštrukcia a skladba obvodových stien, tepelnoizolačné vlastnosti, okná s trojsklami a exteriérové dvere pre pasívne domy, riadené vetranie s rekuperáciou odpadového vzduchu a dôsledné dodržanie stavebných postupov zaručuje platby za energie od 30 do 50€ / mesiac, podľa typu domu a počtu jeho obyvateľov.

Prírodné materiály

Špičková technika

Najlacnejšia je nespotrebovaná energia!

Fasáda

Štandardný obklad ecocube tvorí olejom ošetrený  červený smrek alebo omietka. Za príplatok si môžete objednať parený agát alebo moderné veľkoplošné platne Cembrit Edge, Fundermax alebo Cetris Profil Finish... noorlys sa pýši silikónovou omietkou rôznej farebnosti, alebo za priplatok je tiež možný drevený obklad.

Drevo

Fasádne profily upravujeme pigmentovanými prírodnými olejmi od renomovaných výrobcov. Červený smrek má veľmi dlhú životnosť a ani po desaťročiach nestratí schopnosť chrániť fasádu!

Odvetraná fasáda

Veľkoplošné dosky

Svetlo a solárne tepelné zisky oknami sú pre EPD kľúčovým prvkom!

Okná

Pretože slnečné zisky na juhu sú väčšie ako na severe, veľkosť okien optimalizujeme podľa lokality alebo orientácie domu. Naše okná sú drevo-hliníkové typu SmartWin s trojsklom od slovenského výrobcu Hoblina.

Veľkosť

Vzhľadom na množstvo slnečných dní a sklon Slnka navrhujeme pre domy na južnom Slovensku menšie okná ako na severe - plochu okien zmenšíme tak, že parapety okien zvýšime na 40 alebo 90 cm.

Kvalita

Žalúzie

Šaty robia človeka, 
fasáda dom...
Kvalitné systémové riešenia za výhodnú cenu!